VELÜNK TÖRTÉNT...  2015. június 24.      1,269
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Találkozás Jane Goodall-lal

Jane Goodall újra Magyarországon!

A Kispesti Vass Lajos Általános Iskola meghívást kapott a Magyarországi Jane Goodall Intézettől Jane rövid kétnapos látogatásának két helyszínére is. Mivel iskolánkban már évek óta működik a „Kispesti Kiscsimpánzok” nevű Roots & Shoots csoport, ezért örömmel vállalkoztunk ezekre a feladatokra. Így már a nyári szünet első napját rendkívül tartalmasan töltöttük! Délelőtt a Nagykovácsiban működő Amerikai Nemzetközi Iskolában mutatkozhattunk be a hetedikes diákjainkkal, este pedig a MOM Kulturális Központban a „kicsik” (negyedikesek!), de profi előadói csapata tartotta a megnyitó műsort Jane köszöntésére.
Sok ember segített minket a bemutatkozók sikereihez! Pl. Ilyés Anita és Kovács Péter tanítók, Földi Fruzsina és Szemán Barnabás tánctanárok, Csűrös Katalin, Silling Laura és Kurucz József szülők.

dr. Szentpétery Lászlóné, Kispesti Vass Lajos Általános Iskola

A képre kattintva galéria nyílik. (4 kép)

Találkozás Jane Goodall-lal

Jane Goodall, az angol etológus, antropológus és primatológus még 81 évesen is járja a világot. Nemrég Magyarországra is ellátogatott, pl. az itteni Amerikai Nemzetközi Iskolába. Itt még két másik iskola is jelen volt, (köztük a Kispesti Vass Lajos Általános Iskola is, dr. Szentpétery Lászlóné, Marianne néni vezetésével), akik mind a Roots & Shoots (Rügyek és Gyökerek) csoport aktív tagjai. Ebben az elnevezésben a rügyek minket, azaz a fiatalokat, a gyökerek pedig az idősebbeket szimbolizálja. (Az idősebbek átadják a tudásukat a fiataloknak).

Mikor megérkeztünk, egy nagy tornateremben ültünk le, és izgatottan vártuk, hogy Jane megérkezzen. A beszéde során, sok új dolgot tudhattunk meg róla, természetesen mi is utánanéztünk az életének még az iskolában. Miközben beszélt, végig ott ült előtte két kedves gyermekkori plüssállata. A végén elmondta mindkettőről, hogy mikor kapta és még egy kis poént is fűzött hozzá. Elmondta azt is, hogy az év 365 napja közül körülbelül 300 napot tölt azzal, hogy utazzon, és ezzel átadja a tudását és tanácsait a fiatalabbaknak. Jane sokat beszélt a környezetvédelemről és annak fontosságáról is. Nem véletlen, hiszen jelmondata is ebből ered: „You can change the world!” (Meg tudod változtatni a világot!).

Ezek után egy kisebb tornateremben, már mi, a meghívott iskolák tanulói tartottunk előadást, a Roots & Shoots csoportunkról, iskolánkról és iskolán belüli természetvédelemmel kapcsolatos programjainkról. Miután mindenki bemutatta az előre elkészített prezentációját, mindannyian készíthettünk közös fényképet Jane-nel, hogy megörökíthessük ezt a különleges napot.

Mindannyiunk számára nagy megtiszteltetés volt a találkozás Jane Goodall-lal. Ezúton is köszönjük, osztályfőnökünknek, Marianne néninek ezt a különleges lehetőséget: Battonyai- Fehér Tamás, Engel Marcell, Horváth Zsófi, Ivicze Botond, Lehoczki Laura, Molnár Vendel, Varsányi Lilian, Vass Rita, és én magam, a cikk írója:

Bándoli Anna 7. b., Kispesti Vass Lajos Általános Iskola 

Dr. Jane Goodall Budapesten
Dr. Jane Goodall világszerte ismert főemlőskutató, ENSZ békenagykövet és aktivista 2015-ben Magyarországra látogatott. A Kispesti Vass Lajos Általános Iskola 4. a osztályának tanulói országunk bemutatásával (Somogyi néptánc) és egy meglepetés produkcióval (balett) készültek. Dr. Goodall előadásának címe azonos volt nemrég megjelent könyve, a „Remény magvai és gyümölcsei”-vel. Az előadás témája a génmódosított termények ártalmassága volt. Szóba került a Roots & Shoots mozgalom is. Rajta kívül rövid előadást tartott prof. dr. Urs Niggil is. Jane Goodall rendkívül érdekes előadása után minden előadó ajándékban részesült.

Csontos Flóra 4.a, Kispesti Vass Lajos Általános Iskola

Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.