HÍREK  2020. november 05.      955
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Jól halad a diagnosztikai központ építése a szakrendelőben

Egy-egy MR-gép havonta, vizsgálattípustól függően akár 850-1000, míg a CT-gép 1200-1300 vizsgálatot végezhet majd.

Jól halad a diagnosztikai központ építése a szakrendelőben
A képre kattintva galéria nyílik. (14 kép)

Fontos és kiemelkedő beruházás zajlik most a kerületben, hiszen ezzel az új laborral, amelyben két MR- és egy CT-gép lesz, tovább javul a kispestiek betegellátása, nem kell kerületen kívül ezekre a műszeres vizsgálatokra menniük. A mintegy 440 négyzetméteres épületrészben korábban házi gyermekorvosok és területi védőnők dolgoztak, akik az átfogó egészségügyi fejlesztési program keretében új helyekre és korszerű körülmények közé kerülnek. A területi védőnők már át is költöztek a Forrásházba és a házi gyermekorvosok is hamarosan birtokba vehetik a Csokonai utcában kialakított új rendelőket – mondta Gajda Péter polgármester, aki Dr. Kumin Mariannával, a KEI főigazgató-főorvosával, Varga Attila alpolgármesterrel és Janny Gézával, a Raditec Kft. ügyvezető igazgatójával bejárta a készülő létesítményt.

Dr. Kumin Marianna kiemelte, hogy már korábban is kitűnő volt a szakmai kapcsolat az intézet és a kispestiek ellátását is végző Raditec Kft. között, így ezen felbátorodva is örömmel fogadták, hogy a cég ide költöztetné a régió diagnosztikai központját, amelyet az önkormányzat azzal támogatott, hogy új helyet biztosított a házi gyermekorvosoknak és védőnőknek.   

Janny Géza kérdésünkre elmondta, hogy a területi ellátást, amelynek most folyik az átszervezése, valamint a fővárosi ügyeletet 24 órában, két műszakban, 20 szakemberrel végzik majd. Egy-egy MR-gép havonta, vizsgálattípustól függően akár 850-1000, míg a CT-gép 1200-1300 vizsgálatot végezhet majd.  Ha minden a tervek szerint történik, november 12-én megérkezik az első MR-készülék a radiológiai diagnosztikai központba – tette hozzá. Az ügyvezetőtől azt is megtudtuk, hogy az átalakítás során kiemelt figyelmet fordítottak mind a gépek, mind a betegek biztonságára, így például az MR-gépek alá csaknem három méter mélyen került betonalap.